Letecký simulátor je zábavné zariadenie na profesionálnej úrovni, , kde si obyčajný smrteľník môže na vlastnej koži vyskúšať pocity voľného pohybu v priestore, ktoré sú normálne dostupné  pre pilotov nadzvukových lietadiel.

Potrebné informácie  je možné získať na tel.čísle    č.t.0915690757  alebo na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Objednávky len na t.č. 0915690757  v čase od 8:30-18:00 !!

Možnosť objednať aj sms-kou, ale je nevyhnutné počkať na potvrdzujúcu sms, tiež emailom, ale rovnako treba čakať na potvrdenie objednávky.

Bez potvrdenia nie je objednávka platná !

Denná doba prevádzky  simulátora je od 11.00 hod - 14.00hod. Odporúčame zavolať deň vopred,overiť si voľný termín.

Na víkendové lietanie je potrebné OBJEDNAŤ SA, najneskôr v piatok do 14:00!

Cena vstupenky je 10,- Eur na jednu letovú úlohu- misiu v trvaní  30 min  (tento čas zahŕňa 10 min. inštruktáž, 20min voľný let)

 

Technický popis:

Kabína je zhotovená v zjednodušenej podobe, v rozmeroch zodpovedajúcim  skutočného lietadla  tejto triedy :ľahký stíhač.
Ovládacie prvky tvoria:
- Tri multifunkčné displeje ,na ktorých sú zobrazované prístroje pre identifikáciu motorových a lietadlových parametrov indikujúcich veličiny v metrických mierach.
- Základné prepínače umožňujú zapnutie a ovládanie jednotlivých systémov lietadla potrebných k ovládaniu a vedeniu vzdušných súbojov.
- Bočná riadiaca páka (vpravo) s tlačítkami pre ovládanie použitia výzbroje lietadla a brzdenia lietadla na letiskových plochách
- Páky ovládania motorov (vľavo) s tlačítkami pre ovládanie palubného rádiolokátora , prepínačmi voľby použitia režimov výzbroje lietadla a prepínačov letovej navigácie a brzdiacich štítov
  Letecký simulátor pre letca vytvára pocit riadenia skutočného lietadla s možnosťou letu nad reálnym terénom Slovenskej republiky.

Organizačné informácie:
Samotný simulačný letový program začína zoznamovacou inštruktážou v trvaní 10 minút, v rámci ktorej letový inštruktor oboznámi záujemcu s ovládacími prvkami kabíny lietadla ktorými pilot ovláda letovo - navigačné režimy lietadla a režimy pre virtuálne  vedenie vzdušných súbojov.
Ďalej je vykonané zoznámenie s podmienkami orientácie vo vzduchu a s možnosťou výberu jednotlivých letových úloh - misii
Po vykonanej inštruktáži zákazník - pilot nastúpi do kabíny leteckého simulátora a v trvaní 20min od štartu až po pristátie vykonáva pod dozorom inštruktora samotný let.
Simulačný program je zhotovený tak, aby si zákazník - pilot užil pocit letovej reality,ktorá je podľa požiadaviek uspôsobená pre laickú  verejnosť ,tak i pre skúsených profesionálov . Je to  jedinečná forma relaxu , či už pre mládež ,tak i pre dospelých.
Vstupenky je možné  si zakúpiť priamo v Reštaurácii Koliba .

 

Poznámka:

  • ponúkaný letecký  simulátor je zábavné zariadenie, ktoré  nie je kópiou akéhokoľvek zariadenia vojenskej provinencie a nie je možné na ňom vykonávať  letecký  výcvik

Varovanie:

  • vzhľadom na  vytvorenie klamlivej predstavy o pohybe v priestore neodporúčame návštevu simulátora pre osoby citlivé k problémom ako je napr. morská nemoc alebo klaustrofóbia

 

Výzva pre tých čo chceli zažiť pocity stíhacieho pilota ovládajúceho výšiny nad rodným krajom a pre všetkých čo sa chcú vžiť do role pilota máme jedinečnú ponuku, unikátny letecký simulátor. V nadzvukovom lietadle sa môžete len tak preletieť nad známymi končinami, poprípade si vyskúšať možnosti vyššej pilotáže alebo plnenie špeciálnych úloh. Celý zážitok umocňuje verný digitálny model terénu.

 

Partneri:

  • erb balog
  • zeleznicka
  • horehronie
  • vydra